about image

Kościół DOM to My. Zwykli ludzie.
Nie żaden budynek. 

Nasza historia

Powołaliśmy tę społeczność, bo zależy nam każdym człowieku, z naszej rodziny, z naszego sąsiedztwa.

Chcemy by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o Jezusie. Dlatego 10 lat temu stworzyliśmy nasz DOM.  Początki nie były spektakularne, ale na przestrzeni tych 10 lat nasza społeczność stale się rozrasta. W każdą niedzielę trafiają do nas nowi ludzie, którzy po prostu mogą się z nami napić kawy i obserwować jak w zwykłych czynnościach, z uśmiechem i rozmawiając na zwyczajne tematy staramy się pokazywać jak bardzo Jezus zmienił życie każdego DOMownika. W DOMu zostało ochrzczonych już ponad 100 osób. To dla nas największe szczęście i nagroda za budowanie tej społeczności.

Kościół DOM jest częścią Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej.

about image

Nasze wartości

features

Wiara

Wiara jest podstawą naszej relacji z Bogiem. Prowadzi nas w nadziei przez trudne chwile i inspiruje do działania. Wspólnie pielęgnujemy wiarę, aby wzrastać duchowo i pogłębiać naszą więź z Bogiem.

Nie wstydzę się bowiem dobrej nowiny – jest w niej moc Boża dla zbawienia każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka. Objawia ona sprawiedliwość Boga, pochodzącą z wiary i prowadzącą do wiary, zgodnie ze słowami: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.

Rzymian 1:16-17

features

RELACJE

Zgadza się, u nas relacje to podstawa! Dbamy o przyjaźnie i więzi, bo to one nas napędzają. Wspieramy się wzajemnie, słuchamy i szanujemy, bo wiemy, że bez dobrych relacji nasza wspólnota nie byłaby DOMem.

Daję wam nowe przykazanie: Kochajcie się wzajemnie; kochajcie jedni drugich tak, jak Ja was ukochałem. Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli jedni drugich darzyć będziecie miłością.

Jana 13:34-35

features

ROZWÓJ

W DOMu nie ma miejsca na stagnację! Dążymy do rozwoju we wszystkich obszarach naszego życia - duchowym, osobistym i społecznym. Nawzajem motywujemy się do bycia lepszymi i spełniania naszych marzeń. Cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu! Stawać się coraz bardziej podobnym do Jezusa – to nasz cel!

Bądźcie moimi naśladowcami, jak ja jestem naśladowcą Chrystusa.

1 Koryntian 11:1

features

HOJNOŚĆ

Kochamy dzielić się z innymi tym, co mamy najlepszego. Czas, talenty, nasze emocje i oczywiście finanse – tym wszystkim zostaliśmy obdarowani bez wypominania przez dobrego Boga. Dzielimy się więc z ochotnego serca i hojnie.

Pragnę bowiem podkreślić: Kto skąpo sieje, skąpo też żąć będzie, a kto obficie sieje, obficie żąć będzie. Każdy więc niech się dzieli tak, jak postanowił w sercu, nie z żalem albo z przymusu, gdyż Bóg kocha radosnego dawcę. Bóg jest w stanie udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście zawsze we wszystkim mieli dostatek i coraz częściej brali udział w każdym dobrym dziele.

2 Koryntian 9:6-8

features

JAKOŚĆ

W DOMu stawiamy na jakość! Szanujemy i dbamy o detale, które wnoszą wartość do naszej wspólnoty. Nabożeństwa, akcje społeczne, relacje między nami - wszystko ma być solidne i pierwszorzędne! Jakość rozpoznasz zarówno po naszych kanapkach i kawie oraz słuchając kazań i uczestnicząc w Uwielbieniu.

Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, którzy podlegają Prawu, stałem się jak ten, który podlega Prawu – choć nie podlegam Prawu – aby pozyskać tych, którzy podlegają Prawu. Dla tych, którzy nie podlegają Prawu, stałem się jak ten, który nie podlega Prawu – choć nie żyję bez Prawa Bożego, lecz podlegam Prawu Chrystusa – aby pozyskać tych, którzy nie podlegają Prawu. Dla słabych stałem się słaby, aby pozyskać słabych – dla wszystkich stałem się wszystkim, żeby zbawić przynajmniej niektórych. A czynię to wszystko dla dobrej nowiny, aby stać się jej współuczestnikiem.

1 Koryntian 9:20-23