WIERZYMY W KAŻDE SŁOWO ZAPISANE W PIŚMIE ŚWIĘTYM, UZNAJĄC JE ZA PRAWDY PODYKTOWANE PRZEZ NIEOMYLNEGO BOGA. WIERZYMY ŻE PISMO ŚWIĘTE MA TRAFNE ZASTOSOWANIE W KAŻDYM DNIU TYGODNIA, W KAŻDEJ SYTUACJI, W JAKIEJ SIĘ ZNAJDUJEMY.

WIERZYMY W BOGA-OJCA, KTÓRY NAD ŻYCIE POKOCHAŁ WSZYSTKICH LUDZI. POKOCHAŁ MIŁOŚCIĄ WIECZNĄ. JEJ POTĘGA PRZEKRACZA WSZELKI ROZUM.

WIERZYMY W JEZUSA CHRYSTUSA- BOGA, KTÓREGO ŚMIERĆ STAŁA SIĘ ZAPŁATĄ ZA NASZE/WASZE WCZORAJSZE, DZISIEJSZE I JUTRZEJSZE PRZEWINIENIA (GRZECHY).

WIERZYMY W JEZUSA CHRYSTUSA, DLA KTÓREGO WSZYSTKO, CO LUDZKIE, Z WYJĄTKIEM GRZECHU, NIE JEST OBCE, KTÓRY ZNA SMAK RADOŚCI, ALE RÓWNIEŻ BÓLU, SMUTKU I ODRZUCENIA.

WIERZYMY W JEZUSA CHRYSTUSA, KTÓRY JEST JEDYNYM POŚREDNIKIEM MIĘDZY BOGIEM A LUDŹMI.

WIERZYMY W DUCHA ŚWIĘTEGO, KTÓRY JEST BOGIEM I NASZYM POCIESZYCIELEM NA CO DZIEŃ. DAJE WYRAŹNE WSKAZÓWKI DO ŻYCIA, OBDAROWUJE RADOŚCIĄ. JEGO MOŻLIWOŚCI WSPIERANIA LUDZI WIERZĄCYCH JEZUSOWI SĄ NIEWYCZERPANE I NIEOGRANICZONE.

WIERZYMY, ŻE KAŻDY, KTO SZCZERZE WYZNA, ŻE JEST GRZESZNIKIEM I POPROSI BOGA O PRZEBACZENIE, MOŻE Z NIM NAWIĄZAĆ BLISKĄ RELACJĘ - MOŻE MIEĆ STUPROCENTOWĄ PEWNOŚĆ ZBAWIENIA I GWARANCJĘ WIECZNEGO ŻYCIA PO ŚMIERCI W NIEBIE.

WIERZYMY, ŻE CUDA NP.UZDROWIENIE NIE PRZEMINĘŁY I MAJĄ MIEJSCE W XXI WIEKU. WIELU Z NAS TEGO DOŚWIADCZYŁO.

WIERZYMY, ŻE ŻYCIE NAŚLADOWCY JEZUSA CHRYSTUSA NIE MUSI BYĆ NUDNE, PEŁNE OBAW, STRACHU I OGRANICZEŃ. ŻYCIE Z JEZUSEM TO PEŁNIA WOLNOŚCI, NADZIEI I PRAWDZIWY NADNATURALNY SPOKÓJ DUSZY.